1. Proje Bazlı'da bir hizmet satın aldığınızda ödediğiniz tutar freelancera anında aktarılmak yerine önce Proje Bazlı'nın havuz hesabına aktarılır ve işin tamamlanması beklenir.

2. Alıcı, freelancerın işe başlaması için gerekli temel bilgileri ve işin detaylarını gönderdikten sonra geri sayım başlar.

3. Freelancer, iş ilanında belirttiği maksimum teslim süresi içinde işi alıcıya teslim etmekle yükümlüdür. İş, zamanında teslim edilmezse sipariş iptal edilir ve freelancera olumsuz puanlama bırakılır. Alıcının ödediği ücret alıcıya iade edilir.

4. İş teslim edildikten sonra alıcı işi inceler, şayet sonuç iş tanımında belirtilen kriterlere uygunsa işi onaylar. Ardından ilk etapta havuz hesabına aktarılan ücret, %5 Proje Bazlı hizmet bedeli kesilerek 15 gün sonundaki ilk çarşamba günü freelancerın hesabına aktarılır.

5. Eğer iş, alıcının beklediği gibi değilse alıcı freelancerdan revizyon talep edebilir. Freelancer, belirlenen revizyon süresi içinde gerekli düzenlemeleri yaparak işi alıcıya tekrar teslim eder.

6. Alıcı, işi teslim aldıktan sonra iş hakkında puanlamada bulunur.