Proje Bazlı'da freelancer olmak beraberinde de bazı sorumluluklarda getirir. İşte size yol boyunca destek vermenize yardımcı olacak bazı kaynaklar.

İletişim kurun.

Her zaman iletişimi ve ödemeyi Proje Bazlı üzerinden yapmaya çalışın. Bu sizi beklemedik durumlarda her zaman koruyacaktır. Eğer herhangi bir nedenle konuşmayı Proje Bazlı dışına çıkarırsanız size sunduğumuz hiç bir güvenlik ayrıcalığından yararlanamazsınız.

Sizinle iletişime geçen alıcıları tanımaya çalışın. Onlara daha önceki deneyimlerini sorun. Eğer herhangi bir nedenden ötürü içinizde bir şüphe varsa asla istemediğiniz bir işi yapmayın. Önemli olan sizin mutlu bir şekilde çalışmanız.

Siparişten önce işin detaylarını belirleyin.

Bir siparişi kabul etmeden önce bu işin hangi maddelerini kapsadığını veya hangi maddeleri kapsamadığını net olarak karşı tarafa bildirin. Karşı tarafa işin kapsamını Proje Bazlı üzerinden siparişten önce göndermeniz çok önemli. Sipariş sonrası herhangi bir sorun olursa işi almadan önce anlaştığınız maddeler bakarak karar veriyoruz. Bu yüzden yapacağınız işin kapsanımı ne kadar detaylı olarak olarak karşı tarafa bildirirsemiz yüksek önem taşıyor.

Hakkınızdaki açıklamaları detaylandırın.

Aynı şey hakkınızda bölümünüz için de geçerli. Burada verdiğiniz/vereceğiniz hizmetleri detaylandırın.