Proje Bazlı'dan hizmet satın almak isteyen kullanıcılar için güvenlik.

İşte size birkaç ipucu.

Freelancer profiline göz atın.

Freelancer'ın daha önce yaptığı işler size ışık tutabilir. Bir freelancer'la iletişime geçmeden önce mutlaka freelancer'ın çalışmalarına göz atmanızı öneriyoruz.

Freelancer'a soru sorun

Eğer almak istediğiniz hizmet komplike bir iş ise, hizmeti satın almadan önce mutlaka freelancer ile iletişim kurun. İşin detayları hakkında bilgi verin, beklentilerinizi anlatın. Bazı teknik konularda sorular sorarak ve ihtiyacınız olan kategoride ne kadar bilgili olduğunu anlayın. Daha önce yaptığı işleri ve referansları bu konuda size ışık tutabilir.

Proje Bazlı içinde kalın

Her ne kadar kurallarımıza aykırı olmasa da iletişimi Proje Bazlı'tan başka bir yere çıkarmayın. Bu oldukça güvensiz bir yoldur. Sizi Proje Bazlı dışına çıkarmak isteyen freelancer'ları bu konda uyarın. Proje Bazlı dışına iletişimi taşıdığınız takdirde hiçbir Proje Bazlı güvencesinden yararlanamazsınız.

Ödemeyi Proje Bazlı'da yapın

Eğer Proje Bazlı dışı ödeme yapmazsanız Proje Bazlı Güvenli Alışveriş Sistemi'nden yararlanamazsınız. Freelancer işini zamanında teslim etmeyebilir veya hiç hizmet alamayabilirsiniz. Bu nedenle Proje Bazlı dışına asla çıkmamanızı öneriyoruz.